fbpx

Interiér tejto realizácie charakterizuje útulná atmosféra a špecifický pôvab. Priestory sú súčasťou suterénu, ktorý slúži ako reprezentačný priestor pre hostí a oddychová miestnosť pre majiteľov domu. Čistota bielych stien je v kontraste s umeleckou omietkou, drevenými podlahami, drevenými obkladmi a čiernymi kovovými prvkami. Zaujímavé je prepojenie rôznych farebných odtieňov, vzorov a textúr. Poďme sa spoločne pozrieť akým spôsobom sa dá zrekonštruovať priestor pôvodnej tradičnej slovenskej izby na moderný a útulný interiér.

BIELA KUCHYNSKÁ LINKA

Kuchyňa je určená primárne na zaváranie sezónnych dobrôt. Dispozične je riešená do tvaru písmena „U“. Takéto rozmiestnenie jednotlivých zón je považované za jedno z najpraktickejších, pretože poskytuje dostatok úložného priestoru a jednoduchý prístup k jednotlivým častiam pracovnej dosky. Kuchynská linka je vyrobená na mieru podľa požiadaviek zákazníka a možností priestoru. Kuchynské dvierka a pohľadové časti tvorí biela matná farba nanášaná striekaním v kombinácií s dubovým drevodekorom. Výber bielej farby pôsobí vzdušne a vytvára kompaktný dizajn.

VSTAVANÝ ÚLOŽNÝ PRIESTOR

V rámci priestoru medzi kuchyňou a obývačkou sme osadili nábytok, ktorý dizajnovo prepojil obe miestnosti. Vznikla vstavaná zostava, ktorú tvorí otvorená knižnica a skrine. Dôraz sme kládli predovšetkým na praktickosť s čím je spojený dostatočný úložný priestor. Skrine sú zaujímavé v tom, že sa v nich skrýva priestor pre žehlenie a žehliacu dosku. Integrované kovanie drží žehliacu dosku vždy stabilne na mieste.

ZÁSUVKY

Priestor pod varnou doskou je riešený zásuvkovým systémom. Použili sme zásuvkové kovanie Blum Tandembox antaro, ktorý vyniká hranatými líniami a čistým dizajnom. Biela farba bočníc a komponentov dokonale ladí s pohľadovými dvierkami. Spodná zásuvka je obohatená o reling, ktorý ponúka viac priestoru a uchytenie pre vnútorné organizéry.

BEZÚCHYTKOVÉ OTVÁRANIE

Vybrané časti kuchynskej linky sú v bezúchytkovom prevedení. Otváranie je riešené drážkou, ktorá je umiestnená na zadnej časti dvierok. Takéto riešenie je vhodné najmä pre toho, kto nie je fanúšikom otvárania na push alebo pre toho, kto chce zachovať čistotu pohľadových plôch bez viditeľných úchytiek. Nezameniteľný detail tvorí integrovaná lišta v dubovom drevodekore.

DREVENÉ ÚCHYTKY

Hľadáte spôsob akým do svojho domova vniesť teplo a prírodnú textúru? Drevené úchytky sú tým správnym detailom, ktorý sa bude vynímať na vašom nábytku. My sme použili masívne dubové úchytky v minimalistickom dizajne.

PRACOVNÁ DOSKA

Žiadna kuchyňa sa nezaobíde bez pracovnej plochy. Majitelia zvolili kompaktnú pracovnú dosku v patinovanom bronzovom prevedení. Tento materiál sa vyrába v lisoch pod vysokým tlakom a za vysokej teploty, čoho výsledkom je jeho extrémna odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Kompakt je jednoduchý na údržbu a je vhodný pre rôzne oblasti použitia.

NÁBYTOK DO OBÝVAČKY

Do otvoreného priestoru obývačky a kuchyne sme sa snažili vniesť vzdušnosť a útulnosť. Pozadie obývačky tvorí stenový obklad vyrobený z podlahových lamiel. Použitím jednotného materiálu na podlahu a stenu vznikol dokonalý prechod týchto dvoch plôch. Veľké drevené plochy v priestore pôsobia príjemne, preto je použitie drevnej štruktúry v obývačke dobrým riešením.

DIZAJNOVÁ STENA

Jedným z najvýraznejších doplnkov interiéru je umelecká stena. Dizajn umeleckej steny je vytvorený na mieru tak, aby najlepšie podtrhoval atmosféru priestoru. Farba a pigmenty sú ručne nanášané technikou, ktorá vyžaduje skúsené ruky umelca. Výsledný efekt je vždy originálny, štruktúrovaný a výnimočný.

OSVETLENIE INTERIÉRU

V prípade, že by si majitelia alebo ich hostia chceli priestor osvetliť len čiastočne integrovali sme do stenového obkladu náladové osvetlenie. Takéto osvetlenie je tvorené LED pásmi, ktoré v priestore pomáhajú navodiť špecifickú pohodovú atmosféru. Svetelná scéna okrem vytvorenej atmosféry zvýrazňuje aj autenticitu umeleckej steny.

DÔLEŽITÉ DETAILY

Ako nenásilne prepojiť čierne kovové prvky naprieč celým interiérom? Jednoducho. Pri spájaní laminátových dosiek sme v hrane spoja integrovali čierny hliníkový profil. Hliník sme povrchovo upravili komaxitovaním na požadovaný odtieň. Detail hrany v čiernej farbe pôsobí elegantne a dizajnovo. Výsledný efekt sme dosiahli vďaka precíznej remeselnej práci našich stolárov.

SOKLOVÉ LIŠTY

Často vyrábame pre naše interiéry skryté soklové lišty, ktoré vo výslednom efekte splývajú so stenou. V tejto realizácií sme to spravili trochu inak. Keďže bolo našim zámerom vytvorenie útulného priestoru s nádychom vidieckého štýlu použili sme drevo aj na soklové lišty. Soklové lišty sú v jednej úrovni so stenou, čo znamená, že nie sú predsadené a nezasahujú do priestoru.

VSTAVANÁ VITRÍNA

V priestore krbovej steny sme vstavali jednoduchú vitrínu. Vitrína je vyrobená z dubovej dyhy s výraznou drevnou štruktúrou. Sklenené police s leštenou hranou vytvárajú vzdušné vnútro, ktoré dovoľuje vyniknúť uloženým dekoráciám. Každá polica je zo zadnej strany nasvietená integrovaným LED pásom. Po zapnutí svetla sa sklenené police rozvietia po celej ploche, čím vytvoria príjemnú atmosféru.

KONFERENČNÝ STÔL

V súčasnosti je vo veľkej obľube prepájanie drevených a kovových prvkov interiéru. Plát stola je vyrobený v prírodnej dyhe dub hrčatý. Dubovú dyhu sme olejovali a pigmentovali tak, aby odtieň korešpondoval s odtieňom podlahy. Podnož stola je vytvorená zo zváraných geometrických tvarov, akými sú trojuholníky a obdĺžníky. Čierna podnož dokonale prepája čierne detaily použité v celom interiéri.

INTERIÉROVÉ DVERE

Ako by to bolo, keby súčasťou nami zrealizovanej realizácie neboli interiérové dvere. Interiérové dvere pôsobia už na prvý pohľad vidiecky a vkusne, zároveň. Vyrobené sú z prírodnej dubovej dyhy, ktorá je povrchovo upravená olejovaním. Použili sme pigmenty, ktoré ladia s podlahou a ostatnými drevenými prvkami. Dvere sú bezfalcové s integrovaným skleneným okienkom. Ku dverám sme vyrobili obložkovú zárubňu, ktorá je spájaná na tupo pod 90 stupňovým uhlom.

ČIERNE PÁNTY

Plne integrovaný záves dverí v čiernom matnom prevedení. Pánt je možné nastaviť vo všetkých smeroch, čo znamená, že sa označuje aj ako 3D pánt. Pántový systém TECTUS umožňuje uhol otvárania až 180 stupňov. Zapustený pánt pôsobí minimalisticky, pričom vyžaduje precíznu a kvalitnú montáž. Po zatvorení dverí zostanú pánty úplne neviditeľné.

DVERNÉ KOVANIE

Dverné kovanie, kľučka, je neoddeliteľnou súčasťou každých interiérových dverí. V tomto komplete sme kľučku ladili s pántovým systémom a čiernymi detailami. Čierne matné prevedenie kľučky pôsobí moderne a nadčasovo, no na druhej strane krásne korešponduje s vidieckym ladením interiéru. Súčasťou je aj magnetický zámok s WC uzamykaním. Kľučka je vyrobená z masívnej mosadze a je veľmi príjemná na uchopenie.

NÁBYTOK CHODBY

Do vstupnej chodby sme vyrobili zostavu, v ktorej sa ukrýva dostatok úložného priestoru. Nábytok chodby rešpektuje dizajn a konštrukciu už existujúcich nábytkových prvkov. Zostava je vyrobená z prírodnej dyhy dub hrčatý, ktorý je povrchovo upravený olejovaním. Prírodnú dyhu sme doplnili o dvierka, ktoré sme nastriekali do rovnakého odtieňu aký majú dvierka v kuchyni. Za povšimnutie, jednoznačne, stoja drevené úchytky.

FARBY A MATERIÁLY INTERIÉRU


umelecká omietka

matná biela

dyha dub

UŽ VÁM NEUNIKNE ŽIADNA NOVINKA

Pravidelne aktualizujeme portfólio novými realizáciami a blog prínosnými článkami.
Chcete aby sa dostali až k Vám? Stačí sa prihlásiť k odberu.

ZAUJALI SME VÁS?
KONTAKTUJTE NÁS