fbpx

Súčasne trendy na trhu s nehnuteľnosťami pružne reagujú na ekonomické situáciu a meniace sa požiadavky obyvateľstva. Developeri v projektoch menia skladbu bytov v prospech malometrážnych bytov čoho výsledkom sú bytové dispozície 1+kk a 2+kk. Realizácia interiéru malometrážneho bytu sa spája s výzvami, kedy musí realizátor pracovať s každým dostupným cm2 za účelom vytvorenia efektívne využitého a trvale využiteľného priestoru. Tento byt je ukážkou kvalitných riešení a maximálnej funkčnosti so zachovaním originálnosti dizajnu.

KUCHYŇA V TVARE „U“

Dispozičné riešenie kuchynského priestoru v tvare písmena „U“ patrí medzi najpoužívanejšie a prakticky aj medzi najfunkčnejšie. Tvar kuchyne užívateľovi poskytuje dostatočný priestor na prirodzený pohyb v rámci základných zón: umývania, varenia a skladovania potravín. Koncepčné riešenie v tvare písmena „U“ prirodzene podporuje tvar zlatého trojuholníka. Vzhľadom na malý priestor bytu sme použili off-white HPL laminátový povrch vo vysokom lesku, ktorý kuchyňu opticky otvorí a prejasní.

PRACOVNÁ DOSKA

Kvalitná pracovná doska zaručuje dlhodobú životnosť s čím sa spája aj dlhodobá spokojnosť. Výberu pracovnej dosky musí predchádzať stanovenie si očakávaných potrieb, kritérií a voľba dizajnu. Kompaktná pracovná doska, ktorú sme použili pri realizácií tejto kuchyne spĺňa tie najvyššie kvalitatívne nároky.

ODOLNOSŤ A JEDNODUCHOSŤ

Jednotnosť dizajnu v interiéri vytvára plynulý prechod materiálu z pracovnej dosky na jedálenský stôl. Využitím kompaktného materiálu sme dosiahli odolnosť povrchu, ktorý je zároveň jednoduchý na údržbu. Odtieň kompaktnej dosky Levi dokonale korešponduje so zemitými farbami interiéru. Čierne jadro pôsobí moderne a nadčasovo.

JEDÁLENSKÝ STÔL

Výnimočnosť nábytku kuchyne podtrháva jednoduchý dizajn obohatený o inovatívne a funkčné riešenia. Jedálenský stôl plynule nadväzuje na pracovnú dosku kuchynskej linky a maximalizuje tým odkladací priestor kuchyne. Stabilitu stola zabezpečuje pevné ukotvenie na bok kuchynskej linky a hliníkové stolové nohy. Nohy sme povrchovo upravili práškovaním, aby bol odtieň totožný s dvierkami kuchynskej linky.

FUNKČNÉ RIEŠENIA

Malometrážna veľkosť bytu nás núti robiť kompromisy. Dôvod je jednoduchý, nedostatok priestoru. Aj napriek tomu, že práčka a sušička v kuchyni nie je ojedinelým riešením existujú systémy, ktoré toto riešenie pozdvihnú na vyššiu úroveň. Otočno-posuvne dvierka predstavujú praktické riešenie, ktoré po zasunutí do vopred pripravenej dutiny umožňuje prácu bez obmedzenia vstupu do priľahlých zásuviek.

BAROVÝ PULT

Okrem klasického jedálenského stola pre štyri osoby disponuje táto kuchyňa aj barovým pultom. Barový pult je skvelým riešením pre rýchle raňajky, rannú kávu prípadne pre usadenie hostí počas prebiehajúcej prípravy jedla. Pult materiálovo plynule nadväzuje na pracovnú dosku. Vyššia výška pultu tvorí optický predel od chodby a zároveň podporuje ergonomické sedenie na barových stoličkách.

SOKLOVÁ LIŠTA

V kuchyni zastáva tesniaca soklová lišta dôležitú úlohu. Soklová lišta zabraňuje vode, aby podtiekla popod kuchynskú linku. Použitý kompaktný materiál sa vyrába za pomoci vysokého tlaku v lisoch, čím vzniká pevná a odolná hmota. Takáto soklová lišta je odolná voči mechanickému poškodeniu a je jednoduchá na údržbu. Výhodou je zjednotenie dizajnu v rámci kuchynského priestoru s pracovnou doskou, barovým stolom a vrchným plátom jedálenského stola.

ZÁSUVKOVÝ SYSTÉM

Kuchyňa je priestor, ktorý doslova vyžaduje funkčné a konštrukčne premyslené riešenia. Pre funkčné časti kuchynskej linky, akými sú aj zásuvky, sme použili osvedčené kuchynské kovanie. Zásuvkový systém s kovovou bočnou lištou zabezpečuje ľahkú a tichú manipuláciu pri otváraní zásuvky. Na druhú stranu tiché dovretie zásuvky zaručuje adaptívny tlmiaci systém.

OTOČNO-VÝSUVNÉ KOVANIE

Každá kuchyňa v tvare písmena „U“ obsahuje rohy. Ako využiť rohové priestory prakticky a funkčne? Integrovaním otočno-výsuvného kovania dosiahneme úplný a neobmedzený vstup k obsahu rohovej skrinky. Do skrinky sme integrovali dve police, ktoré sú od seba nezávislé a dajú sa samostatne vysúvať von. Otočno-výsuvné kovanie je vhodné využiť na odkladanie panvíc alebo menšieho množstva hrncov.

ZAPUSTENÉ ÚCHYTKY

Moderný dizajn kuchyne sa nesie v duchu čistých línií. Pre zachovanie nenarušených pohľadových plôch sme na otváranie dvierok použili bezúchytkové riešenie formou zapustených úchytiek. Úchytková lišta je vyrobená z odolného hliníku, ktorý zabezpečuje dlhú životnosť. Pre dosiahnutie jednoty dizajnu sme lišty povrchovo upravili do tmavo hnedého odtieňu.

KUCHYNSKÝ DREZ

Špecifický povrch pripomínajúci kameninu pôsobí nadčasovo a elegantne. Jemná pórovitosť povrchu garantuje hygienickú ochranu, jednoduchú údržbu a trvácnosť. Materiál kuchynského drezu vyniká vlastnosťami, ako napríklad odolnosť voči poškriabaniu, odolnosť voči rozbitiu, odolnosť voči teplu a farebná stálosť. Príjemným doplnkom je dizajnové zjednotenie vodovodnej batérie s materiálom kuchynského drezu.

OSVETLENIE INTERIÉRU

Osvetlenie v interiéri hrá dôležitú úlohu v každodennom živote. Na správne rozmiestnenie a typ osvetlenia je dôležité dbať už na začiatku architektonickej štúdie. To, že svetlo vnímame podvedome a že jeho intenzita vplýva na našu psychiku a podnecuje v nás rôzne pocity nie je žiadnou novinkou. Tento interiér vyniká integrovaným osvetlením formou led pásov v strope a nábytku.

UMELECKÁ STENA

Originálnosť, jedinečnosť a nadčasovosť. Charakteristiky, ktoré dokonale vystihujú túto umeleckú stenu. Ak si nepotrpíte na doplnkoch v interiéri ale chcete mať v priestore niečo, čo zaujme každého návštevníka stavte na originalitu umeleckej steny. Do interiéru sme prostredníctvom pigmentov použitých v nátere vniesli odtiene bronzovej, zlatej a ružovo zlatej, ktoré dokonale doplnili použitú farebnú škálu zemitých tónov nábytku.

OBÝVACIA STENA

Súčasným trendom je bezpochyby minimalizmus. Prvky minimalizmu vnikajú aj do trendov výroby nábytku. Majiteľ si prial mať v interiéri obývaciu stenu, ktorá by dizajnovo nadväzovala na štýl použitý v kuchyni a pôsobila vzdušne a nenútene. Zvolili sme jednoduchý solitér, ktorý je tvorený z dvoch častí. Ľavá časť nadväzuje na pohľadové plochy kuchynskej linky, a preto je vyhotovená v béžovom vysokom lesku. Pravá časť nadväzuje na hnedé doplnky tým, že je vyhotovená v prírodnej dyhe, ktorú sme dotónovali olejovaním.

FUNKČNÝ SOLITÉR

Aj tu platí pravidlo, že menej je niekedy viac. Pre jednotnosť dizajnu a jednoduché otváranie zásuviek sme do solitéru integrovali zapustené lišty. Solitér disponuje 4 zásuvkami rôznych veľkostí, ktoré primárne slúžia na odkladanie elektroniky a káblov. Zaujímavosťou je, však, osvetlenie. Pri dotyku skrinky na ľavom boku sa celá spodná plocha rozsvieti. Takéto podsvietenie obývacej steny pôsobí veľmi efektne.

DVERNÉ KOVANIE

Dverné kovanie predstavuje neoddeliteľnú súčasť interiérových dverí. Pri výbere treba predovšetkým dbať na kvalitu, pohodlnosť úchopu a dizajn. Medzi najobľúbenejšie kľučky medzi zákazníkmi patrí kľučka s vkladaným materiálom. Do kľučky vkladáme rovnaký materiál, z ktorého sú vyrobené dvere. V tejto realizácií sme použili prírodnú dyhu dub, ktorú sme povrchovo upravili olejovaním, ktorého odtieň je vyhotovený na mieru.

DREVENÝ OBKLAD STENY

Chodba je priestor, ktorý častokrát nedostane to, čo by dostať mal. Drevený obklad steny pôsobí veľkoryso a priestor opticky zväčší. Do obkladu sme integrovali reverzné dvere, ktoré vedú do kúpeľne. K reverzným dverám sme zvoli skrytú zárubňu, ktorá vytvára jednotný ničom nerušený povrch stenového obkladu. Obklad je vyhotovený v prírodnej dyhe dub a povrchovo upravený olejovaním. Na protiľahlej stene sme pre dosiahnutie otvorenosti priestoru použili skrytú soklovú lištu s LED pásom.

VSTAVANÁ SKRIŇA

Okrem integrovaných dverí sme do obkladu integrovali šatníkovú skriňu. Skriňa je vybavená dvojkrídlovými otváravými dvierkami na magnet. Dvierka sú vyhotovené z prírodnej dyhy dub a upravené olejovaním. Vnútorné vybavenie šatníkovej skrine pozostáva zo sklopnej vešiakovej tyče, nastaviteľných poličiek, zásuviek a botníka (zásuviek na topánky). Skriňa sa otvára prostredníctvom zapustených mušlí.

ZAPUSTENÉ ÚCHYTKY

Úchytky sú šperkom každého nábytku. V súčasnosti vzrastá obľuba medzi riešeniami bez úchytiek alebo v zapustených úchytkách. Výhodou zapustených úchytiek je, že po zapustení do nábytku vytvárajú s pohľadovou plochou rovinu. K šatníkovej skrini sme zvolili jednoduché mušle hranatého tvaru. Úchop mušle je príjemný a praktický. Kovový materiál korešponduje s kovovými pigmentmi, ktoré zdobia nátery stien.

VÝKLOPNÉ DVIERKA

Kúpeľňa tohto bytu je dispozične veľmi malá, preto bolo potrebné nájsť priestor pre menej používané produkty. Pre tento účel sme vyrobili skrinku, ktorú sme osadili do prázdneho priestoru vedľa záchoda. Skrinka pozostáva z 3 samostatných poličiek, ktoré majú integrované výklopné dvierka. Dvierka sa dajú otvoriť jednoducho stlačením prednej plochy, pričom sa plocha vďaka kovaniu zdvihne do hora.

INTERIÉROVÉ DVERE

Interiérové dvere v byte slúžia ako vstup do nočnej časti bytu. Zaujímavosťou týchto dverí je nadsvetlík, ktorý sme použili z vnútornej strany spálne. Zo strany obývačky je zárubňa dverí klasická obložková bez nadsvetlíka. Dvere sú vyrobené z prírodnej dyhy dub radiál, ktorý sme povrchovo upravili olejovaním. Aby sme dosiahli jednotný vzhľad dreviny v celom interiéri namiešali sme pre zákazníka priamo na mieru olej, ktorým sme jednotlivé dyhy tónovali.

KARTÁČOVANÉ DVERE

V súčasnosti je veľmi vyhľadávaným spôsobom úpravy dreva kartáčovanie. Kartáčovaním sa zvýrazní kresba a prirodzená prírodnosť dreva. Tento spôsob úpravy upevňuje tvrdosť a odolnosť povrchu. Detaily sú pre nás najdôležitejšie, preto sme vkladaný materiál v kľučke upravili rovnako ako aj dvere kartáčovaním. V celom interiéri sme použili rovnaký typ kľučiek s rôznym spôsobom uzamykania.

PRAKTICKÁ PRACOVŇA

Tým, že malometrážne byty neponúkajú dostatok priestoru pre všetky potrebné typy úžitkových miestností je dôležité do interiéru integrovať riešenia, ktoré užívateľovi priestoru poskytnú komfort každodenného života. V tomto prípade sme do spálne integrovali skrytú pracovňu. Pracovňa disponuje výsuvným pracovným stolom, poličkami na dokumenty, policou na tlačiareň a v neposlednej rade zabudovanou stolnou lampou. Praktické a elegantné.

DREVENÉ ÚCHYTKY

V spálni sme na rozdiel od kuchyne stavili na elegantné drevene úchytky. Úchytky majú ergonomicky zatočený tvar, ktorý je veľmi príjemný na uchytenie a zároveň pôsobí elegantne a nadčasovo. Úchytka je vyrobená z masívneho dreva. Úchytky šatníkovej skrine sa stali dôležitým prvkom výsledného vzhľadu šatníkovej skrine, ktorú sme pre nášho zákazníka navrhli na mieru.

MANŽELSKÁ POSTEĽ

Posteľ je nábytok, ktorý plní primárnu úlohu v priestoroch spálne. Aj napriek tomu, že v súčasnosti sa trendy dizajnu postelí menia stavili sme pri realizácií tohto interiéru na drevenú klasiku. Vďaka posteli na mieru nie je potrebné robiť žiadne kompromisy. Kvalitné materiály a remeselné spracovanie zabezpečuje dlhú životnosť výrobku. Súčasťou postele sú nočné stolíky, ktoré sme prispôsobili na mieru podľa požiadaviek a potrieb zákazníka.

KONŠTRUKCIA POSTELE

Okrem kvalitného matracu je pri posteliach dôležitá najmä konštrukcia a rošt. Pevná posteľná konštrukcia a rošt sú základné atribúty merajúce kvalitu postele, ktorá bude stabilná, komfortná a pevná. Kvalitné materiály a spracovanie je u nás samozrejmosťou. Pre zjemnenie línií sme na konštrukcií postele použili oblúkové rohy. Oblúkové rohy sú zaujímavé nie len z praktického hľadiska ale i z hľadiska dizajnu

OSVETLENIE SPÁLNE

Znie to ako paradox, nie? Prečo by osvetlenie spálne bolo dôležité, keď ku kvalitnému spánku dopomáha práve úplná tma? Denné svetlo a jeho striedanie s tmou má pre ľudský organizmus dôležitý význam. V spálni je vhodné, aby denné svetlo prichádzalo z bočnej strany postele. Pre umelé osvetlenie v spálni platí, že dokáže vytvoriť tú správnu atmosféru. Do spálne sa hodí osvetlenie s nižšou teplotou chromatickosti, čo predstavuje teplé žlté svetlo.

FARBY A MATERIÁLY INTERIÉRU


dyha dub olejovaná

off- white

hnedá

UŽ VÁM NEUNIKNE ŽIADNA NOVINKA

Pravidelne aktualizujeme portfólio novými realizáciami a blog prínosnými článkami.
Chcete aby sa dostali až k Vám? Stačí sa prihlásiť k odberu.

ZAUJALI SME VÁS?
KONTAKTUJTE NÁS