fbpx

Inšpiratívny interiér, ktorý je špecifický moderným, minimalistickým a nadčasovým dizajnom. Hlavnú úlohu v celom interiéri rodinného domu zohráva drevo a drevná štruktúra. Drevo do priestoru vnáša špecifickú atmosféru, pričom je zároveň výborným tepelným, či akustickým izolantom. Využitie dreva v interiéri vo forme nábytku, podlách, či dverí do priestoru vnáša špecifický pocit tepla, pokoja a pohody.

KUCHYNSKÁ LINKA

Kuchynská časť je situovaná spoločne s obývacou časťou do uceleného otvoreného priestoru. Kuchynská linka v tvare “U” je jedným z najlepších riešení v prípade efektívneho rozmiestnenia kuchynských zón a dostatočného úložného priestoru. Kuchyňa disponuje veľkým množstvom úložného priestoru vo forme otváravých, výklopných a zásuvkových skriniek.

ZÁSUVKOVÝ SYSTÉM

Dolná časť kuchynskej linky je primárne konštruovaná tak, aby sa z dostupného priestoru vyťažil maximum. V kuchyni sú zásuvkové riešenia obľúbené hlavne kvôli takmer neobmedzeným možnostiam odkladania kuchynského riadu, kuchynských robotov a iného príslušenstva. Rôzne hĺbky zásuviek a vnútorné organizéry vnášajú do kuchyne poriadok a organizovanosť.

VÝSUVNÉ KOVANIE

Pri výbere kuchyne je dôležité dbať okrem iného aj na výber nábytkového kovania. V tejto realizácií sme použili nábytkové kovania značky Blum. Kvalitné a správne nadstavené kovanie vás odmení tichou a ľahkou manipuláciou, ktorú oceníte počas každodenného užívania kuchyne.

ANTRACITOVÉ DETAILY

Kuchyňa je dostatočne presvetlená prirodzeným denným osvetlením, čo nám umožnilo vytvoriť kontrastné plochy a prepojiť dub s matným antracitom. Nositeľmi farebného akcentu sú jedálenské stoličky, pracovná doska a vrchné výklopné skrinky. Antracitová farba je v celom interiéri rodinného domu zakomponovaná v rôznych detailoch čím sa vytvára jednotnotný a ucelený dizajn.

ZAFRÉZOVANÝ ÚCHYTKOVÝ PROFIL

Za povšimnutie stojí úchytkový hliníkový profil v tvare “L”. Profil tvaru L je komfortný na uchytenie a taktiež aj na bežnú údržbu. Úchytkové lišty sú pre zákazníka vyrobené na mieru v atypickej dĺžke na základe rozmerov jednotlivých kuchynských častí. Úchytkové lišty sme frézovali horizontálne i vertikálne s cieľom dosiahnutia čo najväčšieho komfortu otvárania.

OSTROV NE-OSTROV

Predĺžené rameno kuchynskej linky má obojstranné využitie. Z jednej strany ako výsuvný úložný priestor pre väčšie predmety a z druhej strany sa v priestore nachádzajú polohovateľné police, ktoré môžu slúžiť aj ako odkladací priestor pre servírovanie, pretože sa nachádza v tesnej blízkosti jedálenského stola. Predĺžené rameno opticky oddeľuje kuchynský priestor od obývačky a využitie môže nájsť aj ako ostrov.

OBÝVACIA STENA

Obývacia stena, ktorú vystihuje moderný a minimalistický dizajn. Obývacia stena tejto realizácie tvorí ústredný bod otvoreného priestoru kuchyne a obývačky. Je navrhnutá tak, aby pôsobila vzdušne, no aj napriek tomu poskytovala dostatok priestoru pre uloženie kníh, či rodinných portrétov. Jednotnosť a vizuálna konzistentnosť je zachovaná využitím jednotného materiálu, ktorým je dyha dub poloradiál.

OBKLAD STENY KÚPEĽNE

Veľké drevené plochy vnášajú do priestoru teplo domova a nezameniteľnú atmosféru. Elegantné a plynulé prepojenie obývacej steny s bočnými stenami kúpeľnovej bunky dreveným obkladom vytvára unikátnu plochu, ktorá zaujme nejedného návštevníka. Zaujímavosťou sú dvere integrované do skryej zárubne.

NÁBYTOK OBÝVAČKY

Obývacia zostava pôsobí veľmi skromne priam až jednoducho. Zaujímavá je detailami, ktoré v sebe ukrýva. Masívne police kotvené do stenového obkladu slúžia ako knižnica a rodinná galéria. Spodná skrinka je taktiež kotvená do obkladu. Vďaka ukotveniu pôsobí levitujúcim dojmom podtrhujúcim vzdušnosť priestoru. Prepojenie s kuchyňou sme dosiahli formou zafrézovaného úchytkového profilu.

FARBY A MATERIÁLY INTERIÉRU


matná biela

matná čierna

dyha dub

UŽ VÁM NEUNIKNE ŽIADNA NOVINKA

Pravidelne aktualizujeme portfólio novými realizáciami a blog prínosnými článkami.
Chcete aby sa dostali až k Vám? Stačí sa prihlásiť k odberu.

ZAUJALI SME VÁS?
KONTAKTUJTE NÁS