fbpx

Realizácia kancelárskych priestorov pre spoločnosť EuDent bola špecifická v tom, že sme zariaďovali interiér, ktorý slúži ako showroom a školiace stredisko.  EuDent sa zameriava na obchodno-dodávateľskú a vzdelávaciu činnosť v oblasti zubného lekárstva. Showroom slúži na prezentáciu strojov a materiálov pre zubno-technické laboratóriá a stomatologickú prax. Interiér je navrhovaný primárne technicky s dôrazom na praktickosť a zónovanie.

KUCHYŇA PRE ZAMESTNANCOV

Na rýchlu prípravu kávy pre zákazníkov, školiteľov, či zamestnancov. Kuchyňa je súčasťou priestorov showroomu, avšak, pre zachovanie súkromia ju od reprezentačnej časti delí deliaca priečka. Táto kuchyňa bola navrhnutá tak, aby poskytovala dostatok úložného priestoru, ktorý je prakticky rozvhnutý s ohľadom na potreby užívateľov kuchyne. Hlavnou charakteristikou je odolnosť kuchynského nábytku a dlhá životnosť.

NÁBYTKOVÉ KOVANIE

Koľko krát sa v práci otvoria dvierka na skrinke, kde sú uložené šálky na kávu? Nespočetne mnoho. Základný rozdiel medzi kuchyňou domácnosti a kuchyňou zdieľaných priestorov je intenzita užívania a otvárania. Aby sme mohli garantovať dlhú životnosť výrobku použili sme kvalitné nábytkové kovania značky HÄFELE.

PRACOVNÁ DOSKA CORIAN

Pracovná doska kuchyne je vyrobená z obľúbeného materiálu CORIAN. Tento materiál sme zvolili najmä kvôli jeho vlastnostiam, akými sú napríklad odolnosť, dlhá životnosť, stálofarebnosť, hygienickosť a v neposlednej rade tvárnosť. Pracovná doska a umývadlo sú vyrobené bez viditeľných spojov, čo môže vzbudiť dojem celistvého kusu. Pracovnú plochu dopĺňa celosklenenná zástena z lakovaného skla LACOBEL.

NÁBYTOK SHOWROOMU

Celková ideológia interiéru showroomu spočíva v mobilnosti, usporiadanosti a jednoduchosti. Atribúty, ktoré napomáhajú k úspešnému priebehu odborných školení, seminárov či prezentácií. Dizajn nábytku a interiérových prvkov je veľmi jednoduchý, priam až nenápadný. Priestor necháva vyniknúť stomatologické prístroje a ponúkané materiály. Nábytok slúží ako prostriedok pri prezentácií a skladovaní jednotlivého sortimentu.

MOBILNÝ KONTAJNER

Úložný kontajner na kolieskach s presklenenou bočnou časťou. Kontajner je povrchovo upravený striekaním v bielej matnej farbe. Výhodou striekanej povrchovej úpravy je, že sa hrany nábytku pri manipulácií neodlupujú a sú v spoji s plochou jednotné. Kontajner slúži aka pohyblivá vitrína na drobné zubárske nástroje.

PRESKLENENÁ VITRÍNA

Vitrína nad pracovným stolom je v jednotnom materiálovom i dizajnovom prevedení s interiérom. Sklenené police a dvierka vitríny sú podsvietené v chrbtovej časti. Podsvietenie priestoru vitríny je zabezpečené formou LED pásov o intenzite 3000K. Pod vitrínu sme osadili magnetické sklo, ktoré slúži ako nástenka a zástena, zároveň.

KONTAJNER NA ZUBNÚ FRÉZU

Nábytková zostava showroomu je riešená tak, aby poskytovala maximum odkladacieho priestoru. Všetky časti sú plne funkčné a využívané na prezentáciu. Zaujímavosťou je aj kontajner pod frézu, ktorý je možné na fotografií vidieť úplne v ľavo. Kontajner má skryté kolieska v sokli, vďaka ktorým sa dá s celou zostavou jednoducho manipulovať. Manipulačné úchyty sú umiestnené do bočných strán nábytku.

FAREBNÉ ZÓNOVANIE

Pracovná plocha je vyrobená z umelého kameňa Corian odtieň Glacier White. Predné hrany pracovnej plochy sú farebne odlíšené. Farebné prevedenie predných hrán určuje zónovanie priestoru, ako napríklad zóna čistenia. Každá zóna má vlastné úložné a mobilné kontajnery, ktoré sú označené adekvátnou farbou.

VEŠIAKOVÁ ZOSTAVA

Priestor showroomu disponuje jednoduchým odkladacím priestorom pre uloženie šatstva zákazníkov, či klientov. Vešiaková stena je povrchovo upravená striekaním do bielej a antracitovej farby. Prepojenie týchto dvoch farieb je viditeľné vo firemnej identite spoločnosti EuDent. Použité kovové vešiaky sú identické s úchytkami dvierok v showroome.

KÁBLOVÉ PRECHODKY

V pracovnej doske sú vyfrézované prechodové otvory na káble. Veľmi elegantné riešenie vývodu káblov zo stola, či pracovnej dosky, ktoré je vyrobené z rovnakého materiálu ako pohľadová plocha. Pri takýchto detailoch je dôležité precízne opracovanie dreva a bezchybná povrchová úprava.

ODVETRÁVACIA MRIEŽKA

Do plochy pracovnej dosky sme vyfrézovali otvory pre odvetrávanie radiátora. Elegantné riešenie, ktoré vizuálne ukryje radiátor, no zachová funkčnosť spočívajúcu v prúdení tepla do priestoru. Z praktického hľadiska vyfrézované odvetrávacie mriežky vynikajú jednoduchou údržbou s ľahkou prístupnosťou ku skrytým priestorom.

INTERIÉROVÉ DVERE

Klasické interiérové dvere plné hladké. Dvere sú vyrobené v povrchu HPL laminát. Dverné krídlo je osadené do obložkovej zárubne, ktorá je spájaná na pokos. Zvolený odtieň dverí a zárubne korešponduje s farebnou škálou šedých odtieňov v celom interiéri.

FARBY A MATERIÁLY INTERIÉRU


matná biela

matná antracitová

UŽ VÁM NEUNIKNE ŽIADNA NOVINKA

Pravidelne aktualizujeme portfólio novými realizáciami a blog prínosnými článkami.
Chcete aby sa dostali až k Vám? Stačí sa prihlásiť k odberu.

ZAUJALI SME VÁS?
KONTAKTUJTE NÁS