fbpx

Realizácia interiéru pre sídlo spoločnosti HSF System SK v Žiline je unikátna po architektonickej i dizajnovej stránke. Budova získala prestížne ocenenie BigSEE v kategórií verejnej a komerčnej architektúry a my sme radi, že sme sa svojou prácou podieľali na realizácií interiéru a jeho nábytkovej časti. Návrh interiéru a exteriéru pochádza z dielne architektonického štúdia A.R.K. ateliér, pričom sme spoločne s investorom dotvorili nápaditý a originálny ráz jednotlivých interiérových prvkov.

DIZAJNOVÝ INTERIÉR

Celá realizácia sa nesie v duchu moderného, nadčasového a zaujímavého interiérového dizajnu. Použité materiály v interiéri spĺňajú požiadavky najvyššej kvality. Základná farebná škála prírodných farieb akcentuje s modrou, oranžovou, zelenou a fialovou. Všetky atribúty vytvorenia reprezentatívneho interiéru sídla spoločnosti doplnili nábytky vyrábané s dôrazom na detail a kvalitu. Prezrite si celú realizáciu a objavte krásu dizajnu otvoreného priestoru, zasadacích miestností, kancelárie konateľa, kuchyne s jedálňou, oddychovej zóny či open space priestorov.

KUCHYŇA

Otvorený priestor rozdeľuje viacero zón podľa účelu využitia. Jednou z nich je kuchyňa pre zamestnancov. Na mieru navrhnutá atypická kuchynská zostava nadväzuje farebnosťou a materiálovým prevedením na nábytok v celom interiéri. Na drevené časti sme použili dyhu dub, ktorá je opracovaná kartáčovaním a povrchovo upravená olejom s bieleným finišom. Bielený dub v kombinácií s bielými dvierkami vo vysokom lesku je nadčasovým spojením, ktoré sa s miernými obmenami bude v interiéroch stále vyskytovať. Kuchyňu sme zároveň vybavili kovaním HÄFELE a spotrebičmi SIEMENS studioLine.

KUCHYNSKÁ DOSKA A ZÁSTENA

Najviac namáhanou plochou v kuchyni býva spravidla kuchynská pracovná doska. Pre projekt sme zvolili technický kameň SILESTONE, ktorý je perfektnou voľbou pre často využívané plochy. Materiál vyniká vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, jednoduchou údržbou a je vyrábaný za pomoci inovatívnej technológie HybriQ. V portfóliu je na výber široká škála farieb, no my sme pre projekt zvolili odtieň Blanco Zeus, ktorý má krásny biely odtieň a jemnú štruktúru.

MODERNÉ A HRAVÉ

Hlavnou myšlienkou dispozičného rozmiestnenia interiéru je zohľadnenie pozícií a väzieb zamestnancov spoločnosti HSF System SK. V relaxačnej zóne je umiestnený relax box a farebné kreslá. Kreslá pochádzajú z dielne LD seating a vynikajú svojou pohodlnosťou a farebnou škálou prevedenia. Prepojenie oranžového, fialového a modrého čalúnenia kresiel interiér oživí a vnesie do neho hravú atmosféru.

LAMELOVÝ RELAX BOX

Lamely, elegantný prvok harmonizujúci priestor. Drevené lamely interiéru dodávajú hravosť, jedinečnosť a originalitu. Obklad sme vyrobili z dubového masívu a vytvorili sme z neho box, ktorý oddeľuje priestor od zvyšnej otvorenej časti, pričom užívateľovi poskytuje kúsok súkromia pre oddych. Box zároveň disponuje pódiovým sedením s využiteľnosťou pre rýchle neformálne meetingy, či prezentácie. Sedenie je vyhotovené z čalúnených sedákov a operadiel v čiernej farbe.

ZASADACIA MIESTNOSŤ

Zasadacia miestnosť je priestor, kde môže každá spoločnosť odprezentovať časť svojej firemnej identity. Firemná identita v sebe zahŕňa i vizuálne aspekty a dizajnové prvky, ktoré vytvárajú okamžite rozpoznateľný imidž značky. HSF System SK je stavebnou firmou, ktorej reprezentatívne priestory sa odvolávajú na kvalitu, rastúcu dynamiku a popredné postavenie na trhu. Interiér tvorí dubový lamelový obklad, perforovaný plech a jednoduchý zasadací stôl. Stôl má masívnu hranu, ktorá zabezpečí nábytku dlhšiu životnosť a požadovanú odolnosť. Farebnosť priestoru je v škále prírodných zemitých farieb bielej, šedej a farby dubového dreva.

MINIMALISTICKÁ KOMODA

Jednoduchý solitér v elegantnom prevedení z dyhy javora kanadského. Komoda je osadená na nerezových nohách a povrchovo upravená kartáčovaním. Pre zvýšenie odolnosti voči poškriabaniu povrchu a zníženiu náchylnosti ku zanechaným odtlačkom prstov sme použili lak na báze vody pre dosiahnutie tých najlepších výsledkov. Spojením vznikol matný povrch s prirodzeným vzhľadom prírodného dreva.

RECEPCIA

Prepojenie predmetu podnikania spoločnosti s dizajnom interiéru sa odrazilo v kovovom paraváne za recepciou. Plech je zvlnený ohýbaním a zaujme najmä art perforáciou. Recepciu tvorí atypický recepčný pult vyrobený z dvoch tvarovo i materiálovo odlišných častí.

OBKLADY A LAMELY

V celom interiéri môžete nájsť lamely alebo drevené obklady stien.  Zaujímavosťou je, že tieto drevené obklady prepájajú interiér s exteriérom tým, že sú tvarovo i materiálovo identické s exteriérovým obkladom fasády budovy.

KONFERENČNÉ KRESLÁ

V rámci spolupráce s našim obchodným partnerom značkou LD seating sme do kancelárií dodávali kreslá a stoličky. Reprezentatívne sedenie do zasadačky v oranžovej farbe akcentuje s prírodnými farbami nábytku. Kreslá Flexi navrhnuté známym talianským dizajnérom Paolo Orlandini prispevajú ku modernej a originálnej atmosfére priestoru. Dominancia kresiel je potlačená jednoduchým konferenčným stolom v bielej farbe s integrovaným zásuvkovým panelom. Panel sa dotykom tlačidla otočí o 180 stupňov a vysunie zásuvky, USB a HDMI konektory.

KANCELÁRIA KONATEĽA

Kancelária konateľa sa od iných častí interiéru líši dizajnom i materiálovým prevedením. Vyššia kvalita nábytkových prvkov je viditeľná hlavne v prepracovaných konštrukčných detailoch. Kancelársky stôl je vyrobený z javorovej dyhy s masívnou hranou, ktorá predlžuje životnosť stola a zvyšuje užívateľský štandard. Prírodné odtiene nábytku dopĺňa paleta čiernej a sivej farby, ktorá do priestoru vnáša eleganciu a luxus.

NÁBYTKOVÉ DETAILY

Nábytok kancelárie konateľa spoločnosti je najmä o remeselne prepracovaných detailoch a vysokej kvalite použitého materiálu. Naše nábytky sú výnimočné tým, že im vo všetkých fázach výrobného procesu venujeme maximálnu pozornosť. Precízne rohy, nadpájanie a opracovanie sú hlavnými nositeľmi kvality produktu. Kancelársky stôl vyniká prepojením vzdušných kovových nôh so stolovým plátom, ktorý na prvý pohľad pôsobí masívne.

KANCELÁRSKY STÔL

Dizajn všetkých nábytkov kancelárie sa nesie v duchu minimalizmu, elegancie a reprezentatívnosti.  Stôl má v sebe integrované šuflíky. Toto konštrukčné riešenie vytvára dojem, že je plát stola masívny aj keď je vo svojej podstate riešený subtílne. Šuflíky majú skosené hrany pod 45 stupňovým uhlom, čím vzniká veľmi efektný detail. Otváranie šuflíkov je riešené zo spodu stola záfrezom.

OPEN SPACE PRACOVISKO

V súčasnosti veľmi obľubený koncept otvoreného pracoviska vytvára moderné, kvalitné a ergonomické pracovné prostredie. Každý zamestnanec má k dispozícií vlastné pracovisko tvorené kancelárskym stolom, uzamykateľnou skrinkou a kancelárskou stoličkou. Stoly sú oddelené akustickým paravánom vo farbe i látke rovnakej s opierkou stoličky.

ULOŽNÉ PRIESTORY

Úložné priestory pre šanóny a inú dokumentáciu sme integrovali do výsuvných skriniek. Skrinky sú vyrobené z bieleho MDF laminátu, ktorý vyniká vysokou odolnosťou a jednoduchou údržbou čím sa stáva vhodným materiálom pre použitie do priestorov komerčného charakteru. Nábytok okrem hlavnej funkcie úložného priestoru plní aj funkciu optického predelenia jednotlivých pracovísk.

FARBY A MATERIÁLY INTERIÉRU


Čierna

Biela

Dub

Javor

Sivá

UŽ VÁM NEUNIKNE ŽIADNA NOVINKA

Pravidelne aktualizujeme portfólio novými realizáciami a blog prínosnými článkami.
Chcete aby sa dostali až k Vám? Stačí sa prihlásiť k odberu.

ZAUJALI SME VÁS?
KONTAKTUJTE NÁS