fbpx

Prémiové pánske holičstvo v centre Bratislavy prináša concept store BEGENTLEMAN. Jedinečná idea priestoru v sebe prepája služby barbershopu, showroomu a predajne pánskej kozmetiky, kde si na svoje príde každý pravý gentleman. Spoločne zdieľané hodnoty kvality, nadčasovosti a individuálneho prístupu sme zhmotnili do moderného interiéru. Interiér spĺňa prevádzkové požiadavky budovy SKY PARK, reprezentuje značku a zároveň vyjadruje originalitu interiérového dizajnu.

RECEPČNÝ PULT

Ústredným prvkom pri vstupe do barbershopu je atypický recepčný pult. Jemne zaoblený tvar pultu prepája hranaté a oblé prvky interiéru. Pracovná doska je vyrobená z umelého kameňa POLYSTON v čiernej farbe. V kontraste s čiernou doskou sú pohľadové lamely vyrobené z masívneho brezového dreva, ktoré sme povrchovo upravili bielením. Zadná časť pultu je rozdelená na šesť skriniek s úložným priestorom.

PREMYSLENÝ DETAIL

Recepčný pult zaujme okrem iného aj detailnym remeselným prepracovaním. Pracovná plocha presahuje cez lamely čím vzniká detail, ktorý vytvára jednotný a usporiadaný dizajn. Monochromatický základ necháva vyniknúť prirodzenú kresbu brezovej preglejky. Detail sa opakuje na všetkých nábytkoch.

PRACOVISKO BARBERA

Navrhnúť nábytok, ktorý nielenže vhodne doplní nadstavený dizajnový rámec interiéru, ale bude v prvom rade spĺňať pracovné požiadavky vhodného pracoviska je občas výzva. Prevádzka disponuje 10 pracoviskami, kde má každý barber k dispozícií vlastný priestor. Personalizácia pracovného nábytku vo výsledku zvyšuje kvalitu služieb poskytovaných zákazníkovi a taktiež podporuje efektivitu zamestnanca.

MODERNÝ INTERIÉR

Interiérový dizajn pre concept store BEGENTLEMAN sa nesie v rovine modernosti a nadčasovosti. Priestor je usporiadaný na jednotlivé zóny, ktoré sú vzájomne logicky prepojené. Dizajn nábytku je jednotný v celom priestore a je vyrobený z brezovej preglejky. Ucelenosť je podporená liatou epoxidovou podlahou v bielej farbe. Povrch podlahy je čistý bez prímes. Využitie liatych podláh v komerčných priestoroch je vhodné najmä kvôli odolnosti, nenasiakavosti a jednoduchej údržbe vďaka bezšpárovému povrchu.

DREVO A LIŠAJNÍK

V súčasnosti je v rámci interiérového dizajnu v obľube kombinácia prírodnej štruktúry dreva a lišajníka. Lišajníkové alebo tiež machové steny sú 100 % prírodného pôvodu. Mach je stabilizovaný, bezúdržbový a tiež hypoalergénny. Autenticita a estetickosť, ktorú vnáša do interiéru vyvažuje jeho funcionalita. Lišajník slúži tiež ako ukazovateľ vlhkosti a vzhľadom na jeho tvar pôsobí priaznivo aj na akustiku priestoru.

ČIERNE DOPLNKY

Každé pracovisko barbera je vybavené čiernymi umývadlami z kameňa. Umývadlá sú impregnované včelím voskom, čím bola myšlienka použitia prírodných materiálov dokonale podporená. Impregnácia kameňa včelím voskom zabezpečuje dlhú životnosť a pôsobí hydrofóbne (odpudzuje vodu a iné tekutiny). Ku čiernemu umývadlu boli doladené čierne silgranitové batérie a čierne kreslá z kože.

LAMELOVÝ OBKLAD STENY

Dominantou priestoru sú drevené vertikálne lamely, ktoré plnia funkciu dekoratívneho prvku interiéru. Precíznu remeselnú výrobu lamiel podtrhuje kontrastná čierna matná farba. Všetky steny sú omaľované čiernym umývateľným náterom, čo v kombinácií s brezovou preglejkou a čiernymi doplnkami rešpektuje vybranú materiálovú a farebnú kompozíciu priestoru.

ZÁZEMIE A KUCHYŇA

Zázemie barber shopu je tvorené vysokými skriňami vo výške 3,5 metra. Vnútorné priestory skriňovej zostavy sú rozvrhnuté tak, aby úložný priestor obsiahol priestory na ukladanie predávaných produktov, šatstva zamestnancov, nástrojov a spotrebičov. Vo vysokých častiach je zabudovaný kávovar, chladnička s mraziakom, hot towel cabinet  a taktiež práčka so sušičkou. Celé zázemie a kuchyňa sú zabudované do nábytku čo podporilo celistvý dizajn interiéru.

FARBY A MATERIÁLY INTERIÉRU


dyha breza

mach

čierna farba

UŽ VÁM NEUNIKNE ŽIADNA NOVINKA

Pravidelne aktualizujeme portfólio novými realizáciami a blog prínosnými článkami.
Chcete aby sa dostali až k Vám? Stačí sa prihlásiť k odberu.

ZAUJALI SME VÁS?
KONTAKTUJTE NÁS