fbpx

Hotel, ktorého unikátna atmosféra očarí každého milovníka histórie a luxusu zároveň. Hotel je situovaný v centre Trenčína priamo pod Trenčianskym hradom. Zariadený v historickom secesnom štýle z 19. storočia. My sme pre hotel Elizabeth realizovali kompletnú dodávku okrasných dverí. Zaujímavosťou je, že každé dvere sú iné a jedinečné.

DVOJKRÍDLOVÉ DVERE

Dvojkrídlové dvere sú ideálnym riešením pre priestory, kde vám stavebný otvor povoľuje veľký prechod medzi miestnosťami. My sme dvojkrídlové dvere osadili do priestoru predsiene rozsiahleho apartmánu. Panelové dvere v bielom striekanom prevedení tvoria neprehliadnuteľný doplnok interiéru.

ZLATÉ DETAILY

Neopakovateľnú historickú atmosféru a štýl sa dizajnéri pri rekonštrukcií hotela pokúsili zachytiť aj v dverných doplnkoch. Typickým nositeľom secesného štýlu je v tomto prípade zlatá farba.

OZDOBNÁ ZÁRUBŇA

Obložková zárubňa v okrasnom štýle. Zárubňa je spájaná v 45 ° uhle čím vytvára estetický detail. Dizajn vyrezávaných atypických drážok je jedinečný pre dvojkrídlové dvere, ktoré sú v nej osadené.

LUXUSNÉ REŠTAURAČNÉ DVERE

Atypické dvere vyrobené na mieru pre reštauráciu hotela Elizabeth. Veľkorysosť, luxus a ornamentálnosť. Precízna remeselná práca je viditeľná v detailom opracovaní hrán a plôch. Nadštandardne široké ostenie sme obložili vyrezávaným obkladom, pričom z oboch strán ostenia sú samostatné dvojkrídlové dvere.

ORNAMENTY

Reštauračné dvere historického hotela sa pýšia ručnou prácou. Viditeľná drevorezba v rôznych ornamentálnych tvaroch vytvára jedinečné obrazce.

TYMPANÓN

Polkruhovitý dekoratívny útvar umiestnený nad dverami. Mierny secesný vplyv je viditeľný v plynule sa vlniacej krivke, ktorá vyvoláva dojem nenásilného pohybu. Typické striedanie ornamentu a hranatého tvaru pôsobí nadčasovo a harmonicky zároveň.

DVA TYPY DVERÍ V JEDNEJ MIESTNOSTI

Netradičné riešenie, ktoré má svoje čaro. Málokedy sa stretávame s tým, že do jednej miestnosti integrujeme rôzne typy dverí. Tento hotel si to, však, môže dovoliť. Dispozičné riešenie a veľkorysý priestor miestnosti necháva dvere vyniknúť samostatne.

ROZMANITOSŤ DIZAJNU

Ozdobné frézovanie a vyrezávanie nám dáva slobodu prejavu. Existuje nespočetné množstvo rozmanitých dizajnov frézovania, ktoré dverám dodajú hodnotu a šmrnc. Dizajnéri navrhli ornamenty, ktoré vynikajú remeselným prepracovaním a umeleckou krásou.

RUSTIKÁLNE DVERE

Ozdobné dvere alebo ozdobnosť vo všeobecnosti predstavuje synonymum k precízne odvedenej práci. Výnimočnosť tohto štýlu v sebe spája ručnú prácu s technológiami, ktorého výsledkom sú jedinečné ornamentálne detaily. Klasický vyrezávaný vzor, ktorý môžete vidieť na obrázku sa teší stále väčšej obľube.

DVERE HOTELOVEJ KAVIARNE

Do hotelovej kaviarne vstúpite cez dvojkrídlové dvere. Dvere sú povrchovo upravené kvalitnou bielou farbou, ktorú sme nanášali za pomoci vysokotlakovej striekacej pištole. Spojenie bielej farby a skla vytvára dojem čistoty a vzdušnosti. K dverám sme doladili obklad ostenia s jednotnou drevorezbou.

RUSTIKÁLNE LÍNIE

Ozdobné a ručne prepracované dvere patria dlhodobo k atraktívnemu a žiadanému štýlu dverí. Typická je pre nich výrazná profilácia tvarov líšt a kľučiek. V spojení s historickým sklom dotvárajú historický dojem zachovania pôvodných prvkov minulej doby.

ŠTRUKTÚRA SKLA

Pórovitá, zrnitá a najmä výrazná štruktúra skla je typická pre historické dvere. Prepájanie výrazných prvkov profilácie dverí s výrazne ornamentálnym sklom tvorí neprehliadnuteľný doplnok miestnosti. Kvetinová štruktúra skla a ornamentálne tapety pôsobia elegantne a vytvoria príjemnú atmosféru pri šálke kávy aj tomu najnáročnejšiemu hosťovi.

CELOSKLENENÉ DVERE

Vstup do wellnessu zdobia vzdušné celosklenené dvere. Dvere sú atypické vyrobené na mieru pre hotel Elizabeth. Dvere sú v rámci funkcionality otváravé a sú pre účely bezpečnosti vyrobené z bezpečnostného kaleného skla.

KOVANIE NA SKLENENÉ DVERE

V dverách je integrované kovanie určené pre sklenené dvere. Zámok bez otvoru pre cylindrickú vložku vytvára nenarušenú plochu, ktorá je elegantným riešením pre sklenené dvere.

PIESKOVANÉ SKLO

Krásne pieskované vzory na celosklenenom dvernom krídle  dosiahneme za pomoci roztryskovania skla pieskom pod vysokým tlakom. Abrazívne časti preniknú do skla, čím vytvárajú mliečny efekt. Váza s kvetinovou kyticou tvorí príjemný doplnok oddychovej časti wellnessu.

VEĽKOLEPÝ VSTUP

Panelové dvere s výraznou lištovou profiláciou v atypickej výške tvoria vstup, ktorý hostia len tak neprehliadnu. Výnimočnosť kazetových dverí spočíva v ornamentálnych lištách a precíznom a poctivom opracovaní hrán. Historickú atmosféru v spojení k dverám navodzuje veľkolepá vitráž za recepčným pultom.

FARBY A MATERIÁLY INTERIÉRU


matná biela

zlatý kov

UŽ VÁM NEUNIKNE ŽIADNA NOVINKA

Pravidelne aktualizujeme portfólio novými realizáciami a blog prínosnými článkami.
Chcete aby sa dostali až k Vám? Stačí sa prihlásiť k odberu.

ZAUJALI SME VÁS?
KONTAKTUJTE NÁS