fbpx

Drevené zárubne vyrábame v rôznych povrchových úpraváchmateriálových prevedeniach. V drevených zárubniach na rozdiel od kovových môžeme nájsť drážku na uchytenie zárubňového tesnenia. Medzi drevenými zárubňami rozlišujeme niekoľko hlavných typov zárubní.

 

RÁMOVÁ ZÁRUBŇA

Rámová zárubňa slúži zväčša k dodatočnému osadeniu zárubne v priestor. Rámová zárubňa sa skladá z pevného nerozoberateľného rámu, čo znamená, že ide o zárubňu s pevným rozmerom. Pre osadenie zárubne je dôležité pripraviť stavebný otvor v dokonalej rovine šírky, výšky a hrúbky ostenia. Rámová zárubňa je presná a nie je náročná na montáž do stavebného otvoru. Pevnosť zárubne zaručuje precízna práca montážnej jednotky, ktorá vďaka montážnej pene prichytí zárubňu do ostenia steny. Vyrábame rámové zárubne na mieru v atypických rozmeroch pre polodrážkové aj bezpolodrážkové prevedenia dverného krídla.

OBLOŽKOVÁ ZÁRUBŇA

Najklasickejší a najvyužívanejší typ zárubne. Obložková zárubňa sa na rozdiel od rámovej osádza do ostenia až vo finálnej časti realizácie stavby. Výhodou obložkovej zárubne je jej osadenie s možnosťou tolerancie hrúbky ostenia 0-7 mm tak, aby obložka dokonale kopírovala krivosť steny. V prípade väčšej krivosti ostenia stavebného otvoru dokážeme vyrobiť zárubňu s väčšou toleranciou hrúbky steny. Obložkovú zárubňu osádzame po ukončení stavebných prác, ako sú napríklad maľby, omietky, pokládka podláh a kobercov, pokládka obkladov. Obložky obložkovej zárubne spájame v dvoch prevedeniach:
  • na pokos (pod 45° uhlom)
  • na tupo (rovný spoj 90°)
Prevedenie hrany obložkovej zárubne môže byť hranaté, fazetové, oblé alebo s ostrým rohom. Obložkové zárubne vám vyrobíme na mieru v atypických rozmeroch priamo ku vašim polodrážkovým aj bezpolodrážkovým dverám.

REVERZNÁ ZÁRUBŇA

Zárubňa, ktorej prevedenie je s možnosťou otvárania do zárubne. Reverzne dvere so zárubňou si môžeme predstaviť tak, že napríklad zo strany chodby sú dvere v rovine so stenou, a teda rámom zárubne. Dvere sa neotvárajú do chodby ale do izby, opačne. Odlišnosť zárubne je jedným z hlavných dôvodov, ktoré vás privedú do spoločnosti KORADOOR®, pretože sme jedni z mála, ktorý vám vyrobia reverzné dvere a zárubňu na mieru.

ZÁRUBŇA SO SVETLÍKOM

Zárubne so svetlíkom alebo inak nazývané zárubne s presklenenými dielmi sú súčasťou moderného dizajnu interiérov. Použitie zárubne so svetlíkom je správnym riešením v prípade, že chcete opticky priestor dverí zväčšiť. Svetlík predstavuje „falošné“ krídlo, ktoré vytvára dojem veľkých dverí. Zárubne so svetlíkom rozlišujeme:
  • zárubňa s nadsvetlíkom
  • zárubňa s bočným svetlíkom
  • zárubňa s bočným svetlíkom a nadsvetlíkom
  • zárubňa s bočnými svetlíkmi po oboch stranách
  • zárubňa s bočnými svetlíkmi na oboch stranách a nadsvetlíkom
Svetlíky sú fixné časti vyrobené v rovnakej materiálovej i povrchovej úprave ako dverné krídlo. K rôznym typom svetlíkom je z technického hľadiska možné použiť iba niektoré typy dverí podľa funkčnosti: otváravé, kyvné, posuvné, otočné (pivot), skladacie, reverzné.

REALIZÁCIE DREVENÝCH ZÁRUBNÍ

UŽ VÁM NEUNIKNE ŽIADNA NOVINKA

Pravidelne aktualizujeme portfólio novými realizáciami a blog prínosnými článkami.
Chcete aby sa dostali až k Vám? Stačí sa prihlásiť k odberu.

ZAUJALI SME VÁS?
KONTAKTUJTE NÁS