fbpx

Jednokrídlové alebo dvojkrídlové posuvné dvere predstavujú riešenie pre interiéry, ktoré nemajú dostatočné množstvo priestoru pre otočné dvere na pántoch. Posuvné dvere sú praktické a jednoduché na používanie. V dvojkrídlovom prevedení ich ocenia najmä ľudia s postihnutím alebo obmedzenou pohyblivosťou nakoľko im pri úplnom otvorení poskytnú dostatočný priestor na prechod. Rozlišujeme medzi dvomi typmi posuvných dverí. Posuvné dvere popri stene a posuvné dvere do stavebného puzdra.

Posuvné dvere popri stene sú klasickým riešením posuvu dverí. V hornej časti dverí je ukotvený posuvný mechanizmus, ktorý je prekrytý kapotážou alebo dizajnovým pohľadovým systémom. Mechanizmus je dimenzovaný rôznou váhou dverného krídla, pričom môže byť vybavená rôznymi doplnkami, ako napríklad soft stop a elektromotorické otváranie dverí. Pri posuvných dverách popri stene je dôležitá mušľa alebo madlo. Mušľa musí byť dostatočne hlboká pre komfortné uchytenie a ťah dverí.

Posuvné dvere do steny predstavujú riešenie pre interiéry, kde nie je priestor pre klasickú koľajnicu alebo do priestorov, kde bude stena obstavaná nábytkom. V stene sa vytvorí stavebný otvor, do ktorého sa následne vkladá stavebné puzdro. Stavebné puzdro je vyrobené z pozinkovanej oceľovej konštrukcie a môže byť vyhotovené v bezzárubňovom alebo zárubňovom prevedení. Puzdra sú vhodné do sadrokartónových aj murovaných stien.

REALIZÁCIE POSUVNÝCH INTERIÉROVÝCH DVERÍ

UŽ VÁM NEUNIKNE ŽIADNA NOVINKA

Pravidelne aktualizujeme portfólio novými realizáciami a blog prínosnými článkami.
Chcete aby sa dostali až k Vám? Stačí sa prihlásiť k odberu.

ZAUJALI SME VÁS?
KONTAKTUJTE NÁS