fbpx

Jednokrídlové alebo dvojkrídlové otváravé dvere sú najbežnejším typom dverí vôbec. Princíp spočíva v otočnom pohybe dverného krídla v pántoch, ktorý dosiahneme stlačením kľučky a následným tlakom alebo ťahom dverí. Užívateľ otváravých dverí ocení ich jednoduchosť v používaní, rýchlu a nenáročnú montáž, no na druhej strane musí počítať s faktom, že otváravé dvere zaberajú priestor rovný otáčaniu a rozmeru dverného krídla.

Otváravé dvere delíme na bezpolodrážkové (bezfalcové) a polodrážkové (falcové). Rozdiel spočíva vo viditeľnosti pántov. Polodrážkové dvere sú klasickým typom dverí, kde sú pánty viditeľné. Bezpolodrážkové dvere nemajú viditeľné pánty, nevyčnievajú zo zárubne a vytvárajú čisté línie.

Je potrebné si uvedomiť, že pri výbere otváravých dverí zohráva dôležitú úlohu strana otvárania dverí. Na základe strany otvárania dverí rozlišujeme medzi pravými a ľavými dverami. Ak sa dvere otvárajú do miestnosti a pánty sú situované na pravej strane (za podmienky, že stojíme v miestnosti), tak sú dvere pravé. Ak sú pánty situované na ľavej strane za dodržania rovnakých podmienok, dvere sú ľavé. V opačnom prípade, ak sa dvere otvárajú von z miestnosti musíme sa postaviť pred miestnosť a až potom sledovať stranu umiestnenia pántov.

REALIZÁCIE OTVÁRAVYCH INTERIÉROVÝCH DVERÍ

UŽ VÁM NEUNIKNE ŽIADNA NOVINKA

Pravidelne aktualizujeme portfólio novými realizáciami a blog prínosnými článkami.
Chcete aby sa dostali až k Vám? Stačí sa prihlásiť k odberu.

ZAUJALI SME VÁS?
KONTAKTUJTE NÁS